telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

جدیدترین مطالب

تولید ویدیوی نماز پر فضیلت دهه اول ذی الحجه  در موسسه جامعة القران

تولید ویدیوی نماز پر فضیلت دهه اول ذی الحجه در موسسه جامعة القران

24 مرداد 1397

به همت مرکز رسانه موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام و با مساعدت مدیر محترم موسسه ویدیوی نماز دهه اول ذی الحجه با هدف  آموزش صحیح نماز در ادای الفاظ و رعایت تجوید و صوت و لحن عربی و...... تولید و منتشر گردید

مراسم تجلیل از ۵ حافظ کل دوره نیمه حضوری جامعه القرآن استان البرز برگزار شد.

مراسم تجلیل از ۵ حافظ کل دوره نیمه حضوری جامعه القرآن استان البرز برگزار شد.

23 مرداد 1397

به گزارش پایگاه خبری جامعه القرآن الکریم واهل البیت علیهم السلام مراسم تجلیل از ۵حافظ کل قرآن کریم ویژه برادران جامعه القرآن استان البرز باحضور نابغه قرآنی جهان اسلام ٢٢مرداد ماه همزمان باسالروز ازدواج امیرالمؤمنین علی (ع)وحضرت فاطمه علیهم السلام در تالار شهید نژاد فلاح کرج برگزار شد.

حافظ ده ساله جامعه القرآن الکریم زنجان با حضوروزیراطلاعات تجلیل شد

حافظ ده ساله جامعه القرآن الکریم زنجان با حضوروزیراطلاعات تجلیل شد

23 مرداد 1397

خدیری مدیر شعب زنجان با بیان این خبر گفت :حسین مهدیخانی حافظ کل قرآن کریم از قرآن آموزان طرح تخصصی یکساله واحد برادران جامعه القرآن زنجان می باشند رمضان از سوی شورای عالی قرآن به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران جهت اجرای برنامه های قرآنی به کشور لبنان دعوت شده و به مدت بیست روز در شهرهای مختلف آن کشور...

برگزاری مسابقه حفظ بین دو شعبه جامعه القرآن استان تهران

برگزاری مسابقه حفظ بین دو شعبه جامعه القرآن استان تهران

24 مرداد 1397

به گزارش پایگاه خبری جامعه القرآن الکریم واهل البیت علیهم السلام شنبه ٢٠ مردادماه مسابقه حفظ سوره های بهار بین ٢٠ نفر ازقرآن موزان منتخب شعبه های حجتیه ومرکز همایش های اجتماعی استان تهران برگزار شد.

اعلام زمان برگزاری 3 آزمون طرح ملی «بشارت 1452»

اعلام زمان برگزاری 3 آزمون طرح ملی «بشارت 1452»

24 مرداد 1397

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از برگزاری آزمون سوم طرح ملی 1452 در اردیبهشت‌ماه سال آتی خبر داد.

برگزاری مراسم جشن پیوند در شعب جامعه القرآن الکریم

برگزاری مراسم جشن پیوند در شعب جامعه القرآن الکریم

24 مرداد 1397

مراسم جشن پیوند بمناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (سلام الله)و مولا علی (علیه السلام)در شعب جامعه القرآن الکریم برگزار شد

برگزاری اردوی یک روزه ویژه قرآن آموزان جامعه القرآن شعب همدان

برگزاری اردوی یک روزه ویژه قرآن آموزان جامعه القرآن شعب همدان

23 مرداد 1397

جامعه القرآن الکریم شعب همدان اردوی یک روزه ویژه قرآن آموزان و حافظان شعب این موسسه در مجموعه تفریحی غارعلی صدر بر پا کرد.

قرآن‌آموزان و مربیان جامعه القرآن همدان عازم مشهد مقدس می‌شوند

قرآن‌آموزان و مربیان جامعه القرآن همدان عازم مشهد مقدس می‌شوند

23 مرداد 1397

همزمان با پایان دوره آموزشی ترم تابستان جامعه القرآن الکریم شعب استان همدان حافظان ،قرآن آموزان و مربیان این شعب به مشهد مقدس اعزام می شوند.

دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم ویژه نوجوانان و بزرگسالان جامعه القرآن آغاز شد.

دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم ویژه نوجوانان و بزرگسالان جامعه القرآن آغاز شد.

21 مرداد 1397

مسئول تربیت مربی جامعه القرآن الکریم از شروع دوره تخصصی آموزش وتربیت مربی حفظ ویژه نوجوانان و بزرگسالان در شهر مقدس قم خبر داد.

إِنَّا للهِ وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

إِنَّا للهِ وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

21 مرداد 1397

سرکار خانم قرائی مربی محترم شعبه خردسالان همدان درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای خانواده محترم صبر جزیل مسئلت داریم.

اخبار سراسری

اهمیت حفظ قرآن در سيره و سخنان معصومان

jqk quran (10)بر هيچ يك از علاقه‌مندان قرآن مخفي نيست كه در سيره پيامبر اكرم و اهل بيت عليهم السلام تأكيد بر قرآن و انس و ارتباط با آن ، خصوصا تأكيد بر حفظ قرآن ، ديده مي شود ؛ به عنوان مثال حضرت ختمي مرتبت صلوات الله و سلامه عليه ، پس از يكي از جنگها ، هنگام اقامه نماز بر شهدا فرمودند كه ابتدا نماز بر شهيدي خوانده شود كه بيش از ساير شهدا ، آيات قرآن را در سينة خود دارد و او بر ديگر شهيدان مقدّم است.

در كلمات اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام هم به حفظ قرآن اهتمام ويژه ديده مي‌شود و آن بزرگواران تأكيد كرده‌اند كه شيعيان و مواليان و محبّان آنها از انس و ارتباط زيادي با قرآن دارند. در روايتي از آن وجودهاي پاك و نازنين ، وارد شده است كه «ان الذي ليس في جوفه شئ من القرآن كالبيت الخراب » ؛ كسي كه در سينة او چيزي از آيات الهي نباشد به منزلة خانة ويرانه اي است كه منزل و مأواي شياطين خواهد بود . دلي كه بخواهد مهبط ملائكه باشد، بايد با انوار آيات الهي نوراني شده باشد.

در روايت ديگري فرمودند : « الحافظ للقرآن و العامل به مع السفره كرام برره » . پيش از توضيح اين حديث ، به آيه سورة مبارك عبس اشاره مي كنم كه خداي متعال مي فرمايد : « كلا انّها تذكره » ؛ قرآن مايه تذكّر است. « فمن شاء ذكره» ؛ هر كس مي خواهد قرآن را به ياد آورد . « في صحف مكرمه» ؛ قرآن در صحيفه‌هايي والا مقام ثبت و ضبط است. « مرفوعه مطهره»؛ صحيفه هايي ارزشمند و پاك. « في ايدي سفره كرام برره» ؛ اين صحيفه ها در دست سفيران بالا مقام و نيكوكار قرار دارد. در اين حديث ، امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند : اگركسي قرآن را حفظ كند و اهل عمل به قرآن باشد ، در درجه و رتبه همين سفيران عالي مقام نيكوكار الهي است . اين توفيقي است بس عظيم كه خداي متعال آن را به هر كسي عنايت نفرموده است.

در روايت ديگري مو لا علي عليه السلام در وصف متقين ، اين گونه مي فر مايد : «امّا الّيل فصافون اقدامهم تالين باجزاء كتاب الله يرتّلونه ترتيلًا يداوون به داء قلوبهم ؛ متقين كساني هستند كه شبها در پيشگاه خداوند متعال به قيام مي ايستند و اجزاي كتاب خدا را تلاوت مي كنند و با ترتيل آيات الهي را مي خوانند و دواي بيماريها ي قلبي خود را از آيات الهي مي جويند» .در اين حديث ، در صفات متقين اين نكته ذكر شده كه متقين شبها به قيام مي ايستند و آيات الهي را مي خوانند .

حفظ قرآن کریم

حافظ قرآن امیر است

 پيامبر(ص) می‌خواهند جمعی از اصحاب را به مأموريتی بفرستند. برای انتخاب مسئول آن جمع، از هر يك، مقدار محفوظات قرآنی‌شان را می‌پرسند و می‌فرمايند:
«ماذا معك من القرآن؟»«از قرآن چه مقدار حفظ هستی؟»،
هر كس جوابی می‌دهد تا اينكه حضرت به مردی می‌رسد كه از ديگران جوان‌تر است.
از او می‌پرسند و جوان می‌گويد: «من اين سوره و آن سوره و سوره بقره را حفظ هستم» پيامبر می‌فرمايند: «برو كه تو امير آنهايی»

ادامه مطلب...

مطلب روز

قرآن از قول خود قرآن

در تمام 114 سورۀ قرآن کریم آیاتی دربارۀ عظمت قرآن این سرچشمۀ همۀ علوم و کتاب اخلاق و عرفان و فقه و قرآن آمده است که خیلی از آیات چند بار تکرار شده است و تکرار آیه نشانۀ اهمیت آن است اما برای رعایت اختصار در این بخش به همین چند آیه اکتفا می کنیم .
  1- « ذلک االکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین » (بقره ،1) ؛ این کتابی است که شکی آن نیست و راهنمای متقین است .

ادامه مطلب...

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب