telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

  • بنر
  • بنر

جدیدترین مطالب

نفرات برتر مرحله شهرستانی جشنواره سراسری طیبات سنین نوجوانان و بزرگسالان تهران ۹۷_۹۸ در رشته های حفظ و قرائت  اعلام شد.

نفرات برتر مرحله شهرستانی جشنواره سراسری طیبات سنین نوجوانان و بزرگسالان تهران ۹۷_۹۸ در رشته های حفظ و قرائت اعلام شد.

27 بهمن 1397

نفرات برتر مرحله شهرستانی جشنواره سراسری طیبات سنین نوجوانان و بزرگسالان تهران ۹۷_۹۸ در رشته های حفظ و قرائت اعلام شد.

برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب درجامعه القرآن الکریم شعبه روستای بوغداکندی

برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب درجامعه القرآن الکریم شعبه روستای بوغداکندی

27 بهمن 1397

جشن چهل سالگی انقلاب به همت مسئولین جامعه القرآن الکریم شعبه روستای بوغداکندی برگزار شد.

رقابت 210 خردسال در مسابقات قرآنی شعبه جامعةالقرآن الکریم شیراز

رقابت 210 خردسال در مسابقات قرآنی شعبه جامعةالقرآن الکریم شیراز

27 بهمن 1397

210 نفر از خردسالان در مسابقات حفظ جزء سی‌ و ترتیبی ، روخوانی و روان خوانی و حفظ موضوعی جامعةالقرآن الکریم شیراز باهم رقابت پرداختند.

افتتاح چهلمین شعبه جدید جامعه القرآن الکریم در زنجان

افتتاح چهلمین شعبه جدید جامعه القرآن الکریم در زنجان

27 بهمن 1397

خانم رفعتی مدیر شعبه حضرت رقیه (س) با بیان این مطلب گفت : به همت مادر شهیدان جوادی با اهدای منزل خود به شعبه و با پیگیری‌های صورت گرفته و درخواست متقاضیان شعبه جدید زیر نظر موسسه افتتاح شد.

اهمیت حفظ قرآن در سيره و سخنان معصومان

jqk quran (10)بر هيچ يك از علاقه‌مندان قرآن مخفي نيست كه در سيره پيامبر اكرم و اهل بيت عليهم السلام تأكيد بر قرآن و انس و ارتباط با آن ، خصوصا تأكيد بر حفظ قرآن ، ديده مي شود ؛ به عنوان مثال حضرت ختمي مرتبت صلوات الله و سلامه عليه ، پس از يكي از جنگها ، هنگام اقامه نماز بر شهدا فرمودند كه ابتدا نماز بر شهيدي خوانده شود كه بيش از ساير شهدا ، آيات قرآن را در سينة خود دارد و او بر ديگر شهيدان مقدّم است.

در كلمات اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام هم به حفظ قرآن اهتمام ويژه ديده مي‌شود و آن بزرگواران تأكيد كرده‌اند كه شيعيان و مواليان و محبّان آنها از انس و ارتباط زيادي با قرآن دارند. در روايتي از آن وجودهاي پاك و نازنين ، وارد شده است كه «ان الذي ليس في جوفه شئ من القرآن كالبيت الخراب » ؛ كسي كه در سينة او چيزي از آيات الهي نباشد به منزلة خانة ويرانه اي است كه منزل و مأواي شياطين خواهد بود . دلي كه بخواهد مهبط ملائكه باشد، بايد با انوار آيات الهي نوراني شده باشد.

در روايت ديگري فرمودند : « الحافظ للقرآن و العامل به مع السفره كرام برره » . پيش از توضيح اين حديث ، به آيه سورة مبارك عبس اشاره مي كنم كه خداي متعال مي فرمايد : « كلا انّها تذكره » ؛ قرآن مايه تذكّر است. « فمن شاء ذكره» ؛ هر كس مي خواهد قرآن را به ياد آورد . « في صحف مكرمه» ؛ قرآن در صحيفه‌هايي والا مقام ثبت و ضبط است. « مرفوعه مطهره»؛ صحيفه هايي ارزشمند و پاك. « في ايدي سفره كرام برره» ؛ اين صحيفه ها در دست سفيران بالا مقام و نيكوكار قرار دارد. در اين حديث ، امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند : اگركسي قرآن را حفظ كند و اهل عمل به قرآن باشد ، در درجه و رتبه همين سفيران عالي مقام نيكوكار الهي است . اين توفيقي است بس عظيم كه خداي متعال آن را به هر كسي عنايت نفرموده است.

در روايت ديگري مو لا علي عليه السلام در وصف متقين ، اين گونه مي فر مايد : «امّا الّيل فصافون اقدامهم تالين باجزاء كتاب الله يرتّلونه ترتيلًا يداوون به داء قلوبهم ؛ متقين كساني هستند كه شبها در پيشگاه خداوند متعال به قيام مي ايستند و اجزاي كتاب خدا را تلاوت مي كنند و با ترتيل آيات الهي را مي خوانند و دواي بيماريها ي قلبي خود را از آيات الهي مي جويند» .در اين حديث ، در صفات متقين اين نكته ذكر شده كه متقين شبها به قيام مي ايستند و آيات الهي را مي خوانند .

مطلب آموزشی روز

آموزش فصیح خوانی 8

حرف ظاء در زبان فارسی مانند زاء تلفظ می شود.ولی در عربی مانند ذال از تماس سر زبان با دندانهای پیشین بالا ایجاد می گردد. با این تفاوت که صدا درحرف ظاء درشت و پرحجم و دهان تقریبا بحالت عمومی در می آید.حرف ظاء را با اشکال مختلف تکرار نموده و با ذال مقایسه کنید.

ادامه مطلب...

حفظ قرآن کریم

اهمیت حفظ قرآن در سيره و سخنان معصومان

بر هيچ يك از علاقه‌مندان قرآن مخفي نيست كه در سيره پيامبر اكرم و اهل بيت عليهم السلام تأكيد بر قرآن و انس و ارتباط با آن ، خصوصا تأكيد بر حفظ قرآن ، ديده مي شود ؛ به عنوان مثال حضرت ختمي مرتبت صلوات الله و سلامه عليه ، پس از يكي از جنگها ، هنگام اقامه نماز بر شهدا فرمودند كه ابتدا نماز بر شهيدي خوانده شود كه بيش از ساير شهدا ، آيات قرآن را در سينة خود دارد و او بر ديگر شهيدان مقدّم است.

ادامه مطلب...

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب