telegramwhite aparat igap soroush tartil

  • ولادت امام علی (ع)
  • حافظان قرآن

جدیدترین مطالب

نمونه سوالات 20جزء راسخون

نمونه سوالات 20جزء راسخون

24 فروردين 1397

نمونه سوالات 20جزء راسخون

درخشش دانش آموزان دبستان امام حسن مجتبی (ع) در مسابقات کشوری مرآت

درخشش دانش آموزان دبستان امام حسن مجتبی (ع) در مسابقات کشوری مرآت

27 فروردين 1397

دانش آموزان دبستان امام حسن مجتبی (ع) شهیدین قم ،در مسابقات مرآت مدارس سراسر کشورخوش درخشیدند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف: خدمتی که سید محمد حسین طباطبایی به حفظ قرآن کرده است از بسیاری از ارگان های قرآنی کشور برجسته تر است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف: خدمتی که سید محمد حسین طباطبایی به حفظ قرآن کرده است از بسیاری از...

24 فروردين 1397

به گزارش روابط عمومی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام روز چهارشنبه در فضایی صمیمی جمعی از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی با رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه دیدار کردند

نمایشگاه فعالیت های «طرح نوروزی من »دبستان پسرانه امام حسن مجتبی (ع) زنجان

نمایشگاه فعالیت های «طرح نوروزی من »دبستان پسرانه امام حسن مجتبی (ع) زنجان

22 فروردين 1397

نمایشگاه کار فعالیت های «طرح نوروزی من» و  آثار دستی و هنری دانش آموزان دبستان امام حسن مجتبی (ع) در سالن این مدرسه، با مشارکت دانش آموزان و اولیا برگزار شد.

درخشش دانش آموزان دبستان پسرانه ی امام حسن مجتبی (ع)زنجان در مسابقات منطقه ای قرآن

درخشش دانش آموزان دبستان پسرانه ی امام حسن مجتبی (ع)زنجان در مسابقات منطقه ای قرآن

22 فروردين 1397

دانش آموزان دبستان پسرانه ی امام حسن مجتبی (ع) زنجان در مسابقات قرآنی دانش آموزی منطقه ی خوش درخشیدند.

کسب رتبه های برتر مسابقات حفظ قرآن وابسته به اداره ارشاد اسلامی در دبستان امام حسن مجتبی (ع) کرج

کسب رتبه های برتر مسابقات حفظ قرآن وابسته به اداره ارشاد اسلامی در دبستان امام حسن مجتبی (ع) کرج

21 فروردين 1397

کسب رتبه اول تا چهارم 27 نفر از دانش آموزان قرآنی فرهیخته در مسابقات حفظ جزء 1 ، 2 و 3 قرآن کریم وابسته به اداره ارشاد اسلامی ، برگ زرینی بر افتخارات دبستان امام حسن مجتبی (ع) افزود.

گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای درپیش دبستانی علم الهدی زاهدان

گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای درپیش دبستانی علم الهدی زاهدان

20 فروردين 1397

مدیر این آموزشگاه با بیان این مطلب گفت : شهدای دانشمند هسته ای ایران، سند مظلومیت ایران اسلامی هستند دانشمندانی که با ویژگی های مشترک، اهداف هماهنگ و تلاش های مستمر در مسیر زنده نگه داشتن چرخه هسته ای کشور گام برداشتند

برگزاری جشنواره دانایی،توانایی در دبیرستان  امام علی النقی (ع)

برگزاری جشنواره دانایی،توانایی در دبیرستان امام علی النقی (ع)

19 فروردين 1397

مرحله آموزشگاهی جشنواره"دانایی،توانایی" در دبیرستان قرآنی دخترانه امام علی النقی (ع) قم همزمان با سراسر کشور با حضور 50 نفر برگزار شد.

برگزاری آیین اعتکاف درجامعه القرآن تیتکانلو

برگزاری آیین اعتکاف درجامعه القرآن تیتکانلو

18 فروردين 1397

همزمان با ایام البیض در شعبه تیتکانلو، آیین معنوی اعتکاف برگزار شد. 

برپایی «سه‌شنبه‌ های مهدوی» در شعبه صالح شهر خوزستان

برپایی «سه‌شنبه‌ های مهدوی» در شعبه صالح شهر خوزستان

16 فروردين 1397

در آغاز سال جدید اولین سه شنبه مهدوی در شعبه صالحشهربا حضور قرآن آموزان خردسال برگزار گردید

اخبار سراسری

اهمیت حفظ قرآن در سيره و سخنان معصومان

jqk quran (10)بر هيچ يك از علاقه‌مندان قرآن مخفي نيست كه در سيره پيامبر اكرم و اهل بيت عليهم السلام تأكيد بر قرآن و انس و ارتباط با آن ، خصوصا تأكيد بر حفظ قرآن ، ديده مي شود ؛ به عنوان مثال حضرت ختمي مرتبت صلوات الله و سلامه عليه ، پس از يكي از جنگها ، هنگام اقامه نماز بر شهدا فرمودند كه ابتدا نماز بر شهيدي خوانده شود كه بيش از ساير شهدا ، آيات قرآن را در سينة خود دارد و او بر ديگر شهيدان مقدّم است.

در كلمات اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام هم به حفظ قرآن اهتمام ويژه ديده مي‌شود و آن بزرگواران تأكيد كرده‌اند كه شيعيان و مواليان و محبّان آنها از انس و ارتباط زيادي با قرآن دارند. در روايتي از آن وجودهاي پاك و نازنين ، وارد شده است كه «ان الذي ليس في جوفه شئ من القرآن كالبيت الخراب » ؛ كسي كه در سينة او چيزي از آيات الهي نباشد به منزلة خانة ويرانه اي است كه منزل و مأواي شياطين خواهد بود . دلي كه بخواهد مهبط ملائكه باشد، بايد با انوار آيات الهي نوراني شده باشد.

در روايت ديگري فرمودند : « الحافظ للقرآن و العامل به مع السفره كرام برره » . پيش از توضيح اين حديث ، به آيه سورة مبارك عبس اشاره مي كنم كه خداي متعال مي فرمايد : « كلا انّها تذكره » ؛ قرآن مايه تذكّر است. « فمن شاء ذكره» ؛ هر كس مي خواهد قرآن را به ياد آورد . « في صحف مكرمه» ؛ قرآن در صحيفه‌هايي والا مقام ثبت و ضبط است. « مرفوعه مطهره»؛ صحيفه هايي ارزشمند و پاك. « في ايدي سفره كرام برره» ؛ اين صحيفه ها در دست سفيران بالا مقام و نيكوكار قرار دارد. در اين حديث ، امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند : اگركسي قرآن را حفظ كند و اهل عمل به قرآن باشد ، در درجه و رتبه همين سفيران عالي مقام نيكوكار الهي است . اين توفيقي است بس عظيم كه خداي متعال آن را به هر كسي عنايت نفرموده است.

در روايت ديگري مو لا علي عليه السلام در وصف متقين ، اين گونه مي فر مايد : «امّا الّيل فصافون اقدامهم تالين باجزاء كتاب الله يرتّلونه ترتيلًا يداوون به داء قلوبهم ؛ متقين كساني هستند كه شبها در پيشگاه خداوند متعال به قيام مي ايستند و اجزاي كتاب خدا را تلاوت مي كنند و با ترتيل آيات الهي را مي خوانند و دواي بيماريها ي قلبي خود را از آيات الهي مي جويند» .در اين حديث ، در صفات متقين اين نكته ذكر شده كه متقين شبها به قيام مي ايستند و آيات الهي را مي خوانند .

آخرین اطلاعات آزمون ها

حفظ قرآن کریم

حافظ قرآن امیر است

 پيامبر(ص) می‌خواهند جمعی از اصحاب را به مأموريتی بفرستند. برای انتخاب مسئول آن جمع، از هر يك، مقدار محفوظات قرآنی‌شان را می‌پرسند و می‌فرمايند:
«ماذا معك من القرآن؟»«از قرآن چه مقدار حفظ هستی؟»،
هر كس جوابی می‌دهد تا اينكه حضرت به مردی می‌رسد كه از ديگران جوان‌تر است.
از او می‌پرسند و جوان می‌گويد: «من اين سوره و آن سوره و سوره بقره را حفظ هستم» پيامبر می‌فرمايند: «برو كه تو امير آنهايی»

ادامه مطلب...

مطلب روز

روش هایی برای ناراحت کردن شیطان رجیم

روزی حضرت محمد (ص) شیطان را در مسجد الحرام دید ، پیش او رفت و گفت : ای ملعون چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : از دست تو و امت تو ناراحتم . حضرت فرمود : چرا از من ناراحتی ؟ شیطان گفت : که چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر میدهی به خاطر همین با تو دشمنم و از تو بدم می آید .
حضرت فرمود : از دست امتم چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند .
اول : وقتی به هم میرسند سلام می کنند ، که سلام اسم خداست . من از این اسم می ترسم .

ادامه مطلب...

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب