telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

  • بنر
  • بنر

جدیدترین مطالب

طرح دیدار با علماء ویژه قرآن آموزان جامعه القرآن الکریم آزادشهربرگزار شد

طرح دیدار با علماء ویژه قرآن آموزان جامعه القرآن الکریم آزادشهربرگزار شد

27 آذر 1397

طرح دیدار با علماء جهت ایجاد انگیزه برای قرآن آموزان واحد خواهران شعبه آزادشهر گلستان با حضور۱۰۰ نفر از قرآن آموزان شعبه آزادشهر برگزار شد.

 آیین سوگواری وفات حضرت معصومه(سلام الله) در مدارس جامعه القرآن زاهدان برگزار شد

آیین سوگواری وفات حضرت معصومه(سلام الله) در مدارس جامعه القرآن زاهدان برگزار شد

27 آذر 1397

مراسم سوگواری و عزاداری وفات حضرت معصومه (سلام الله) ویژه دانش آموزان پیش دبستانی و دبستان علم الهدی در زاهدان برگزار شد.

تجلیل از نفرات برترجامعه القرآن الکریم در مسابقات قرآنی بسیج شهرستان رامیان

تجلیل از نفرات برترجامعه القرآن الکریم در مسابقات قرآنی بسیج شهرستان رامیان

27 آذر 1397

مدیر شعب جامعه القرآن الکریم گلستان با بیان این مطلب گفت : قرآن آموزان شعبه رامیان در مسابقات حفظ در مرحله شهرستانی بسیج خواهران رامیان رتبه های برتر را کسب کردند.

به مناسبت شهادت حضرت معصومه(سلام الله) ویژه برنامه‌ی بر* آستان کریمه* در جامعه القرآن الکریم شهرستان بناب برگزار شد.

به مناسبت شهادت حضرت معصومه(سلام الله) ویژه برنامه‌ی بر* آستان کریمه* در جامعه القرآن الکریم شهرستان بناب برگزار شد.

27 آذر 1397

به گزارش روابط عمومی جامعه القران الکریم شهرستان بناب، به مناسبت شهادت حضرت معصومه(سلام الله) ویژه برنامه‌ای با شکوه با حضور قرآن آموزان ، حافظان و خانواده هایشان، در جامعه القران الکریم بناب برگزار گردید که با استقبال کم نظیر اولیا و قرآن آموزان همراه بود.

اهمیت حفظ قرآن در سيره و سخنان معصومان

jqk quran (10)بر هيچ يك از علاقه‌مندان قرآن مخفي نيست كه در سيره پيامبر اكرم و اهل بيت عليهم السلام تأكيد بر قرآن و انس و ارتباط با آن ، خصوصا تأكيد بر حفظ قرآن ، ديده مي شود ؛ به عنوان مثال حضرت ختمي مرتبت صلوات الله و سلامه عليه ، پس از يكي از جنگها ، هنگام اقامه نماز بر شهدا فرمودند كه ابتدا نماز بر شهيدي خوانده شود كه بيش از ساير شهدا ، آيات قرآن را در سينة خود دارد و او بر ديگر شهيدان مقدّم است.

در كلمات اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام هم به حفظ قرآن اهتمام ويژه ديده مي‌شود و آن بزرگواران تأكيد كرده‌اند كه شيعيان و مواليان و محبّان آنها از انس و ارتباط زيادي با قرآن دارند. در روايتي از آن وجودهاي پاك و نازنين ، وارد شده است كه «ان الذي ليس في جوفه شئ من القرآن كالبيت الخراب » ؛ كسي كه در سينة او چيزي از آيات الهي نباشد به منزلة خانة ويرانه اي است كه منزل و مأواي شياطين خواهد بود . دلي كه بخواهد مهبط ملائكه باشد، بايد با انوار آيات الهي نوراني شده باشد.

در روايت ديگري فرمودند : « الحافظ للقرآن و العامل به مع السفره كرام برره » . پيش از توضيح اين حديث ، به آيه سورة مبارك عبس اشاره مي كنم كه خداي متعال مي فرمايد : « كلا انّها تذكره » ؛ قرآن مايه تذكّر است. « فمن شاء ذكره» ؛ هر كس مي خواهد قرآن را به ياد آورد . « في صحف مكرمه» ؛ قرآن در صحيفه‌هايي والا مقام ثبت و ضبط است. « مرفوعه مطهره»؛ صحيفه هايي ارزشمند و پاك. « في ايدي سفره كرام برره» ؛ اين صحيفه ها در دست سفيران بالا مقام و نيكوكار قرار دارد. در اين حديث ، امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند : اگركسي قرآن را حفظ كند و اهل عمل به قرآن باشد ، در درجه و رتبه همين سفيران عالي مقام نيكوكار الهي است . اين توفيقي است بس عظيم كه خداي متعال آن را به هر كسي عنايت نفرموده است.

در روايت ديگري مو لا علي عليه السلام در وصف متقين ، اين گونه مي فر مايد : «امّا الّيل فصافون اقدامهم تالين باجزاء كتاب الله يرتّلونه ترتيلًا يداوون به داء قلوبهم ؛ متقين كساني هستند كه شبها در پيشگاه خداوند متعال به قيام مي ايستند و اجزاي كتاب خدا را تلاوت مي كنند و با ترتيل آيات الهي را مي خوانند و دواي بيماريها ي قلبي خود را از آيات الهي مي جويند» .در اين حديث ، در صفات متقين اين نكته ذكر شده كه متقين شبها به قيام مي ايستند و آيات الهي را مي خوانند .

حفظ قرآن کریم

توصيه‌ها و نظرات علما و دلباختگان قرآن

سرآغاز این مطلب را، كه به بيان قسمتي از گفتار و سفارشات دلباختگان قرآن كريم در رابطه با حفظ قرآن اختصاص يافته، مزين به دعاي ششمين امام همام شيعيان، حضرت امام جعفر صادق عليه‌السلام مي‌كنيم، كه فرمودند: اللهم فحبب الينا حسن تلاوته و حفظ آياته[1]. پروردگارا: نيكو تلاوت كردن قرآن و حفظ نمودن آياتش را محبوب ما بگردان.

ادامه مطلب...

مطلب روز

10 نکته از مشاهیر درباره قرآن

1. گوته، شاعر و نویسنده معروف آلمانی می گوید: سالیان دراز کشیشان از خدا بی خبر، ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند; اما هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احکام مقدس قرآن، بهت و حیرت عجیبی در ما ایجاد نمود . به زودی این کتاب توصیف ناپذیر، محور افکار مردم جهان می گردد!

ادامه مطلب...

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب