telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

وسایل مورد نیاز برای حافظ شدن

jqk quran (17)برای شروع هر کاری احتیاج به لوازم و وسایلی داریم . حفظ قرآن نیز مستلزم وسایلی است که در ذیل بدان اشاره می کنیم .
•    رفتن به کلاس حفظ گام موثری برای پیشرفت در حفظ قرآن می باشد . چه بسا افرادی هستند که رفتن به کلاس را شروع می کنند و بعد از چند جلسه سست شده و غیبت آنها در کلاس زیاد می شود این شروع یک آفت خیلی بزرگ در حفظ می باشد ، چون باعث می شود که از برنامه های کلاس عقب مانده و احتیاج به زمان بیشتری برای جبران آن نمایید در این زمان است که قرآن آموز دلسرد شده و حفظ را کنار می گذارد ؛ بنابراین اگر تصمیم جدی گرفته اید و مصمم هستید که حافظ کلام وحی شوید کلاس های حفظ خود را جدی بگیرید .

•    حفظ قرآن کریم کار بزرگی است ، انجام هر کار بزرگی احتیاج به پشتکار ، تلاش ، صبر و از همه مهمتر توکل به خداوند منان و توسل به ائمه معصومین دارد .
•    اگر در زمینه روخوانی و روان خوانی قرآن دچار مشکل هستید در کنار کلاس حفظ خود حتما از آموزش های روخوانی و روان خوانی کمک بگیرید .
•    توصیه می شود قرآنی که برای حفظ خود انتخاب می کنید بدون ترجمه و به رسم الخط عثمان طاها (15 خطی) باشد . بهتر است رنگ زمینه آن سبز باشد . از قرآن خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ و سنگین استفاده نکنید ؛ ممکن است قرآن کوچک چشمانتان را خسته کند و حمل و نقل قرآن بزرگ نیز مشکل است .
•    استفاده از قوه شنوایی تاثیر بسزایی در امر یادگیری قرآن دارد . گوش دادن به تلاوت قاریان بزرگ قرآن کریم به خصوص تلاوت هایی که جنبه آموزشی دارد می تواند تمرینی برای بهبود صوت ، لحن و حفظ قرآن آموزان باشد .

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب