telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

توجه خیران نسبت به ایجاد فضای قرآنی و لزوم افزایش شعب جامعةالقرآن در استان تهران

jqk resalat tajlil az hofaz 92 11ریاست محترم جامعةالقرآن با تأکید بر هدایت نذورات قرآنی در مسیر فعالیت‌های قرآنی مؤسسات و نهادهای مردمی اظهار کرد: هم اکنون نزدیک به 45 شعبه از جامعةالقرآن در تهران راه‌اندازی شده است که این مهم نیازمند توجه خیران قرآنی و مسئولان فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، مراسم تقدیر از خیران و حافظان کل قرآن کریم واحد بانوان شعبه رسالت جامعةالقرآن الکریم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی طباطبایی،  ریاست محترم جامعةالقرآن‌، و سرکار خانم قدسیه طباطبایی، ریاست محترم جامعةالقرآن استان تهران و سایر مسئولان شعب جامعةالقرآن‌های تهران و خیران قرآنی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط مهدی دستیاری، حافظ کل قرآن و قاری ممتاز کشوری تلاوت شد، سپس نماهنگی در زمینه دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی پخش شد.
در ادامه مراسم خطابه‌خوانی توسط نازنین زهرا سقانیان، از قرآن‌آموزان شعبه رسالت خردسالان جامعةالقرآن الکریم با موضوعیت امام خمینی(ره) و دهه فجر اجرا شد؛ در بخشی دیگر این مراسم هستی سوقندی و یکتا عزیزی، از قرآن‌آموزان جامعةالقرآن به روش اشاره آیات موضوعی قرآن را قرائت کردند.
در ادامه، طرح پرسش و پاسخ با حضور رئیس جامعةالقرآن‌ و حافظان کل قرآن کریم همچون زهرا خداوردی، زهرا غلمانی، یلدا قربانی و فاطمه غلمانی اجرا شد.
در بخش دیگری به یاد شهیدان گمنام بالاخص شهیدان مفقودالاثر و مفقود‌الجسد نماهنگی در رابطه با شهید محمد منتظری پخش شد؛ در ادامه حجت‌الاسلام طباطبایی ضمن بیان اینکه پروردگار جهانیان شیوه متقی شدن را به انسان‌ها یاد می‌دهد، گفت: شخصیت افراد و سرنوشت آنان با یکدیگر مساوی و برابر نیست؛ آنچه ملاک و معیار است، ایمان به خداوند خواهد بود.
وی افزود: شیوه متقی شدن را خداوند به انسان ها یاد می‌دهد، در واقع پروردگار قرآن را به تمام بشر یاد داده است، بدین دلیل که انسان ها فطرتاً پاک هستند.


مؤسس جامعةالقرآن‌ با بیان اینکه خداوند به انسان‌ها خیر و برکت نائل کرده است، گفت: انسان‌ها با در اختیار داشتن آیات قرآن در سینه و قلب خود دارای خیر و برکات زیادی می‌شوند؛ باید گفت که خداوند خیر کثیری به اساتید، حافظان، قاریان و مسئولان قرآنی کشورعطاء کرده است.
این حافظ کل قرآن در رابطه با اهل قرآن گفت: اهل قرآن کسانی هستند که خداوند آنان را انتخاب کرده است تا در مسیر سعادت و تعالی قرآن گام بردارد، در واقع هر کسی به میزان تلاش و کوششی که در زمینه قرآن انجام می‌دهد، پاداش می‌گیرد.
وی افزود: خداوند در قرآن کریم به چهار علم قرآنی اشاره کرده است که می‌فرمایند، انسان‌هایی که عرفان نسبت به قرآن پیدا کنند، اینکه چه نعمت‌هایی در اختیار دارند، خداوند از آنان چه می‌خواهد و چه چیزهایی از دین خارج است، به حقیقت معنای کلام و وحی کلام الهی دست می‌یابند.
حجت‌الاسلام طباطبایی با اشاره به اینکه بسط و اشاعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه نیازمند جایگاه مردمی است، عنوان کرد: مسئولان قرآنی کشور و خیران قرآنی می توانند در مسیر قرآن گام‌های سازنده‌ای را بردارند، بنابراین لازم است تا خیرات و نذورات قرآنی در مسیر فعالیت‌های قرآنی مؤسسات و نهادهای مردمی هدایت شود.
وی به لزوم سرمایه‌گذاری در حیطه قرآن کریم اشاره و تصریح کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا عموم مردم بالاخص جامعه قرآنی در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی همچون کلاس‌های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ترویجی حضور یابند.
رئیس جامعةالقرآن‌های کشور خواستار افزایش شعب جامعةالقرآن الکریم شد و افزود: هم اکنون نزدیک به 45 شعبه از جامعةالقرآن در تهران راه‌اندازی شده است که این مهم نیازمند توجه خیران قرآنی و مسئولان فرهنگی است تا تعداد شعب جامعةالقرآن تهران را به تعداد 4 هزار و 500 افزایش دهند.


این پژوهشگر قرآنی در پایان خاطرنشان کرد: براساس تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری لازم است تا با استفاده از اساتید متخصص در امور حفظ قرآن به افزایش تعداد حافظان قرآن کریم در سطح کشور بپردازیم.

تجلیل از خیران قرآنی و حافظان قرآن
در بخش پایانی این مراسم تجلیل از خیران قرآنی، مسئولان جامعةالقرآن و مدارک حافظان قرآن کریم توسط رئیس جامعةالقرآن  کشور، مدیر جامعةالقرآن‌ استان تهران، منیر روحی، مسئول شعبه رسالت جامعةالقرآن واحد بزرگسال صورت گرفت.
حکیمه سادات موسوی، زهرا آهن، مائده سادات دریاباری، زهرا اسدی‌نیا، فاطمه‌سادات سلامی، اعظم مقدمی، ملیکا خلیلی، پریسا واهب، اکرم اسکندری، معصومه آقایاری، الهه کوشکی، زینب احمدزاده، مریم بهنام، نیلوفر قاسمی نیا، سحر حدادیان، مریم خان پور، نادیا پُرما، عاطفه عباسی، لیلا بوژمهرانی، رقیه نوروزی، الهام حسینی، مریم حسینی طاهری، طاهره کیائی و مونا امامی از جمله حافظان 10 جزء حفظ تخصصی قرآن هستند که از سوی مسئولان فوق الذکر تجلیل شدند.
در ادامه حافظان حفظ 5 جزء 2 ساله قرآن که شامل مینا شارعی، وحیده حسینی، زهره سپهریان، نرگس خلیل‌زاده، لیلا سعدی و سهیلا لطفی می‌شود، تقدیر شدند.
در بخش دیگر مدارک حفظ 5 جزء مقطعی قرآن که فاطمه سادات حسینی، سپیده سادات مصطفایی، فائزه اردستانی، نیره سادات گتمیری، کتایون بیگ‌زاده و مریم زمانی هستند، اعطاء شد.
سپس مدارک حفظ کل قرآن کریم به حفاظ موسسه اعطاء شد که از آن جمله می‌توان به فرزانه نیک‌صفت، انسیه شهریاری، زهرا نظام‌الدینی، زینب داستانی، بتول قرتگینی، فاخته‌السادات نقیب‌زاده، زهرا سادات میر‌صانع، نجیبه رویین‌تن، معصومه فیلی، مریم ایوبی، مهدیه نجف آبادی، اکرم موسی‌شعار، زهره رسا قامت، طیبه گلی، الهام عالی دایی، منیره رضوی، افسانه عباس‌زاده، زهره سادات‌حسینی، ساره ایزدی، زهره سادات معصومی و فاطمه خیری اشاره کرد.

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب