telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

بازدید ریاست محترم جامعه القرآن الکریم از شعبه بیت الحسین علیه السلام

JQK beytol hosain 20در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط محمد حاج علی اکبری، حافظ قرآن کریم دکلمه ای در رابطه با مقام قرآن توسط مبینا هدایتی بیان شد؛ همچنین در بخشی دیگر محمدحسین خلیلی از قرآن آموزان شعبه بیت الحسین(ع) به اجرای برنامه در رابطه با فضائل امیرالمؤمنین(ع) پرداخت.

در ادامه سؤال و پرسش توسط رئیس جامعةالقرآن الکریم کشور با حضور حافظان 10 جزء قرآن صوت گرفت که پس از اجرای این طرح، مباحثی در رابطه با علوم قرآن و خردسالان بیان شد.
حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به تقویت سطح دانش و اطلاعات قرآنی خردسالان اظهار کرد: خردسالان از سنین 3 سال به بالا می توانند در کلاس های آموزش قرآن کریم حضور یابند و سعی شود تا به مراتب بالاتر جهت تقویت سطح دانش و اطلاعات قرآنی آنان، راه یابند.
وی به حق و حقوق پدر و مادر جهت آشنایی فرزندان با علوم قرآن اشاره کرد و گفت: به طور قطع پدر و مادر نقش مؤثری در تربیت فرزندان و آشنایی آنان با علوم قرآن دارند, در واقع نباید فرزندان از امر والدین خود جهت شرکت در کلاس های قرآنی سرپیچی کنند.

حجت الاسلام طباطبایی در رابطه با حقوق فرزندان نسبت به والدینشان گفت: در صورتی که پدر و مادر سعی در آگاه سازی فرزندانشان نسبت به قرآن و اهل بیت(ع) نداشته باشند, می توانند حق شکایت و گلایه داشته باشند.
رئیس جامعة القرآن الکریم کشور به ضرورت آشنایی خردسالان با علوم قرآنی اشاره کرد و افزود: لازم است تا خردسالان با هدایت والدینشان با علوم قرآنی و روایات و احادیث اهل بیت(ع) آشناشوند.
و معتقد است که باید خردسالان در سنین سه تا جهار سال با آیات قرآن، صلوات و سیره ائمه(ع) و انبیاء آشنا شوند که این مهم در مسئله آموزش اعتقادات گنجانده شده است.
این حافظ قرآن با بیان اینکه آموزش قرآن برای سنین مختلف محدودیتی ندارد, تأکید کرد: در واقع یک انسان می تواند از سه سالگی در امر آموزش قرآن توسط یک مربی توانا قرار گیرد, ناگفته نماند اموزش باید به گونه ای باشد که خردسالان دل زده نشوند.
حجت الاسلام طباطبایی به روایتی از امام صادق(ع) در مورد علوم قرآن اشاره و تصریح کرد: امام صادق(ع) در روایتی از آموزش علوم قرآن کریم به خردسالان می فرمایند: «از علوم و دانش امامان معصوم(ع) به فرزندانتان آموزش دهید.»; در برخی از روایات دیگر نسبت به آگاهی فرزندان درباره علوم و فنون قرآن اشاره شده است که توجه والدین به این امر منجر به توسعه فرهنگ قرآنی می شود.
وی در پایان به وجود جنگ نرم برای ریشه کن شدن دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: هم اکنون با جنگ نرم توسط دشمنان اسلام مواجه هستیم که این مهم همراه با انیمیشن ها، کتاب و کارتون صورت می گیرد؛ باید در خانواده ها قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) فرهنگ سازی شود.
باید یادآور شد در بخش پایانی این مراسم از اساتید شعبه بیت الحسین(ع) جامعةالقرآن همچون حمیدرضا شاه حسینی، علیاسماعیلی، فریده ابوطالبی، رضا سلطانی، حسن اسماعیلی و مصطفی اسماعیلی با اهدای جوایزی به رسم یادبود تجلیل به عمل آمد.
همچنین از کادر اجرایی این شعبه شامل مریم آقایانی، لیلا ظفرقندی، سمیه مالکی، سعیده رشیدی، نیره سلطانی، فاطمه حسن زاده، زهرا بلوکات، سارا امامی، هدی توسلی، زهرا حیدری، نفیسه پرجرأت، نغمه عرفاتی و مائده باباشاه تجلیل به عمل آمد.

در بخش پایانی قرآن آموزان نمونه این شعبه اعم از محدثه کدیور، مبینا کدیور، ریحانه اخلاقی نسب، کیمیا سلطانی، احمدرضا عباس پور و فاطمه آلیان دوست تجلیل شدند.
همچنین سحر زارع، محمدحسین خلیلی، محمد حاج علی اکبری، محمدمهدی قیصری، فاطمه نوری، زینب بیگی، فاطمه بیگی، محمدحسین قنبری، امیررضا عزیزی، علیرضا کاویانی، امیرحسین حسینی، حسام الدین عزتی، فاطمه عربیان، کیمیا عزیزی، فاطمه آقایی، محمدمهدی خلیلی،شایان حدادیان، مجتبی قربانی، محمدحسین صادقی، ابوالفضل حسینی پور، زهرا شمسایی، مبینا علیزاده، آیدا قیصری، محدثه رجبی و فاطمه سادات حسینی نسب از دیگر برگزیدگان این مراسم به عنوان حافظان قرآن بودند.

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب