telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

تحقق حداکثری شعار سال 1393 با حمایت از مؤسسات قرآنی

norooz 93 1 حجت‌الاسلام طباطبایی تأکید کردند: تحقق حداکثری شعار سال 1393 با حمایت از مؤسسات قرآنی

 مؤسساتی مانند جامعه‌القرآن با امکاناتی که دارند می‌توانند در راستای تحقق شعار سال مؤثر عمل کنند؛ البته اگر مؤسسات قرآنی مورد حمایت ویژه قرار گیرند می‌توان انتظار داشت که شعار سال به صورت حداکثری محقق شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی طباطبایی، مدیر و مؤسس جامعه‌القرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در رابطه با فعالیت‌های این مؤسسه و شعب آن در راستای تحقق شعار سال 92 گفت: از جمله اهداف مؤسسه در سال 1392 ارتقای سطح کمی و کیفی شعب و مراکز وابسته به مؤسسه و بحث خودکفایی مالی این مراکز بود که در این بخش برخی از اهداف مؤسسه با وجود تمام تنگناهای موجود محقق شد.
وی در ادامه تصریح کرد: به طور کلی اهدافی که مؤسسه دنبال آن بود محقق شد، اما نه مطابق خواسته مؤسسه؛ به هر حال مؤسسه دارای تنگناهای مالی بود که به همین خاطر اهداف به طور کامل محقق نشد.
مدیر مؤسسه جامعه‌القرآن‌ اظهار کرد: 95 درصد از حمایت‌های مؤسسه از سوی کمک‌های مردمی تأمین می‌شود و 5 درصد حمایت‌ها دولتی است و در سال‌های 1391 و 1392 کمک چندانی به این مؤسسه نشد.
فعالیت مؤسسه جامعه‌القرآن الکریم با 700 شعبه در کشور
وی با اشاره به فعالیت شعب جامعه‌القرآن در کشور بیان کرد: در حال حاضر این مؤسسه دارای بیش از 700 شعب و مدرسه در کشور است که بیش از 45 شعب در سال 1392 به شعب این مؤسسه افزوده شده است.
تحقق حداکثری شعار سال با حمایت از مؤسسات قرآنی
حجت‌الاسلام طباطبایی در رابطه با گام‌های مؤسسات شاخص مانند جامعه‌القرآن در راستای تحقق شعار سال، تصریح کرد: مؤسساتی مانند جامعه‌القرآن با امکاناتی که دارند می‌توانند در راستای تحقق شعار سال مؤثر عمل کنند. البته اگر مؤسسات قرآنی مورد حمایت ویژه قرار گیرند می‌توان انتظار داشت، بخش اعظم شعار سال محقق شود، در غیر این صورت، این مراکز در حد توان خود عمل خواهند کرد و نباید انتظار بیش از آن را از مؤسسات داشت و متاسفانه در دو سال اخیر جامعه‌القرآن هیچ نوع کمکی دریافت نکرده است. بنابراین این مؤسسه در حد توان مالی در شعب خود به فعالیت پرداخته و عملکرد مدیران این شعب نیز با توجه به این وضعیت خوب بوده است.
مؤسس جامعه‌القرآن در رابطه با اهداف مؤسسه در رابطه با تحقق شعار سال 1393 گفت: هر سال طبق مقتضای زمان و شرایط کشور و جهان، مقام معظم رهبری موضوعی را مطرح می‌کنند که اولویت تمام موضوعات است و این مؤسسه نیز مانند سایر اقشار مختلف سعی و تلاش خود را در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری انجام می‌دهد.
وی در ادامه اظهار کرد: در سال 1392 جامعه‌القرآن قریب به 260 هزار شاگرد داشت که در بخش خردسالان، قرآن‌آموزان با مادران خود در مؤسسه حضور پیدا می‌کردند که این خود آمار بالایی در حوزه آموزش قرآن است.
برگزاری همایش مدیران جامعه‌القرآن در راستای شعار سال
مدیر جامعه‌القرآن افزود: در اردیبهشت‌ماه سال جاری همایش مدیران شعب این مؤسسه در قم برگزار خواهد شد و راهکارهای مناسب جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری ارائه و شرح وظایف مدیران تشریح می‌شود و مدیران با این برنامه‌ها در شهرهای خود سعی خواهند کرد تا در حد توان خود در جهت تحقق منویات معظم‌له گام بردارند.
توجه به مناطق فاقد مؤسسه قرآنی در سال جاری
وی در ادامه تصریح کرد: در سفرهایی که به نقاط مختلف کشور دارم به نقاطی می‌ر‌سم که مردم منطقه که دارای جمعیتی بالغ بر 100 تا 200 هزار نفر هستند بیان می‌کنند که بعد از انقلاب اسلامی هیچ مؤسسه‌ قرآنی در این مناطق شعبه و برنامه قرآنی ندارد؛ اگر ما طوری برنامه‌ریزی کنیم که نقطه‌ای از نقاط کشور بدون مؤسسه باقی نماند و مؤسسات باید به فکر توسعه و ترویج امر قرآن در خارج از محیط اصلی فعالیت مؤسسه خود باشند و اگر این روند را پیش روی خود قرار دهند، می‌توان قول داد که تا پایان سال 1393 و 1394 نقطه‌ای از کشور بدون مؤسسه قرآنی کارآمد نباشد.
حجت‌الاسلام طباطبایی در رابطه با چشم‌انداز مؤسسه در سال جاری بیان کرد: اصول کاری مؤسسه تربیت نیروی انسانی کارآمد، ایجاد فضای آموزشی و تهیه و تدوین محتوای آموزشی است که در این سه حوزه این مرکز در حال فعالیت بوده و در حوزه تربیت نیروی انسانی کارآمد، مؤسسه موفق به راه‌اندازی مرکز تربیت مربی قرآن در قم شده است.
افزایش شعب مؤسسه؛ چشم‌انداز مؤسسه جامعه‌القرآن در سال جاری
وی تصریح کرد: مؤسسه جامعه‌القرآن در حوزه فضای آموزشی دارای 200 قطعه زمین اهداء شده در کشور است که درصدد ساخت این زمین‌ها است. مدارس ابتدایی و دبیرستان و شعب مؤسسه در حال افزایش است و یکی از کارهای خوب جامعه‌القرآن ایجاد مراکز تخصصی قرائت قرآن به ویژه در بخش بانوان است که در هفت مرکز در کشور وجود دارد و امید است در سال جاری این مراکز توسعه پیدا کند.
حجت‌الاسلام طب`    اطبایی در رابطه با محتوای آموزشی مؤسسه اظهار کرد: در حال حاضر قریب به 400 عنوان کتاب در بخش پژوهش این مؤسسه چاپ و ترجمه شده است و درصدد هستیم در سال جاری ده‌ها عنوان کتاب درسی و غیردرسی را منتشر کنیم.

به نقل از خبرگزاری ایکنا - گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب