telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

خانم دکتر هلالی، قرآن آموز جامعه القرآن از خاطراتش می گوید

quranamooz khanoom helaliحافظ روشندل قرآن با اشاره به ضرورت ایستادگی دربرابر مشکلات، اظهار می‌کند: به نظرم بزرگترین گناه این است که به خاطر نقص عضو بنشینیم و گوشه‌گیر شویم. در قیامت درباره داشته‌هایمان از ما می‌پرسند.
به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، زهره هلالی متولد 1365 در تهران است که اکنون دانشجوی دوره دکترای زبان وادبیات انگلیسی است. وی در گفت‌وگو با کانون نبأ از زندگی خود و طریقه حفظ قرآن کریم می‌گوید.

- ماجرای نابینایی شما به چه زمانی بازمی‌گردد؟
از حدود یک ماهگی براثر تشنج نابینا شدم. دوره پیش دبستان و دبستان را در مرکز نابینایان دخترانه نرجس سپری کردم. از دوره راهنمایی به دلیل علاقه به تعامل با افراد جامعه تصمیم گرفتم در مدارس عادی درس بخوانم. پدر ومادرم بسیار پیگیرکار بنده بودند، ولی اداره آموزش و پرورش اجازه نمی‌داد و این کار را نشدنی می‌دانست. بعد از تلاش‌های مادرم بالاخره وارد مدرسه شدم. همچنین کتاب‌های بنده را مادرم از مرکز نابینایان برایم می‌گرفتند. ایشان تا آخر دوره لیسانس کتاب‌ها را برای من می‌خواندند ومن حفظ می‌کردم.
- از چه زمانی با موسسه جامعة القرآن آشنا شدید؟
از مقطع کارشناسی علاقه زیادی به حفظ قرآن داشتم و زمانی که مقطع ارشد را به اتمام رساندم شروع به حفظ قرآن کردم. مدتی به دنبال مؤسسات قرآنی بودم و از طریق یکی از دوستان با موسسه مکتب القرآن و در نهایت با جامعة القرآن آشنا شدم. اولین شعبه‌ای که وارد آن شدم شعبه امام حسین(ع) واقع در میدان امام حسین(ع) بود. استاد بنده نیز از اساتید بسیار خوب موسسه بودند.
بعد از آن با شعبه رسالت و حفظ تخصصی یک‌ساله آشنا شدم و به همین منظور یک‌سال از دانشگاه مرخصی گرفتم و وارد دوره آزمایشی شدم و بعد از قبولی در این دوره به لطف خدا به حفظ تخصصی راه یافتم و در حال حاضر زیرنظر استاد محمدزاده 12 جزء از قرآن را حفظ هستم.
- مردم نسبت به تلاش‌ها و موفقیت‌های شما چیست؟
اکثر مردم برخورد بسیار خوبی دارند ولی بعضی افراد موفقیت‌های امثال بنده را تحت تأثیر عامل بیرونی و نه تلاش خودمان می‌دانند. روشندلان هم عضو همین مردم هستند و انتظاراتی(غیر از بحث مالی) از مردم و مسئولان دارند.
- توصیه شما به روشندلان در رابطه با حضور و تلاش بیشتر در جامعه چیست؟
به نظرم بزرگترین گناه این است که به خاطر نقص عضو بنشینیم و گوشه‌گیر شویم. در قیامت ما درباره داشته‌هایمان پرسیده می‌شوید. پس باید تلاش کرد تا به هدف رسید. چه روشندلان و چه مردم دیگر رو به سوی قرآن بیاورند تا یکسری اخلاقیات ناپسند رو ازخودمان دور کنیم. ان شاءالله برای ظهور حضرت آقا امام زمان(عج) آماده باشیم.
- در پایان اگر صحبتی و تشکری از کسی  دارید بفرمایید.
از مادرم بسیار متشکرم و هیچ‌وقت نمی‌توانم محبت‌های پدر و مادرم را جبران کنم. از زحمات تمام مسئولان مؤسسه علی‌الخصوص سرکار خانم‌ها روحی و یارمحمدی و اساتید عزیزم تشکر می‌کنم وبرای همه عزیزان و همچنین فعالان قرآنی آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کنم.

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب