telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

دیدار حافظان جامعةالقرآن شعبه رسالت با خانواده شهید «رحیم احدزاده»

didar ba khanevadeye shohadaحافظان قرآن جامعةالقرآن‌الکریم و اهل‌ بیت(ع) شعبه رسالت بانوان بزرگسال به همراه مسئولان و مربیان این شعبه، در مورخه  20 بهمن‌ماه با خانواده شهید «رحیم احدزاده» دیدار کردند.

سرکار خانم روحی، مسئول جامعةالقرآن الکریم و اهل‌ بیت(ع) شعبه رسالت بانوان بزرگسال با اشاره به اینکه شهید احدزاده از مبارزان فعال انقلابی بود، اضافه کرد: شهید رحیم احدزاده 17 سال داشت که 22 بهمن سال 57 در پادگان عشرت‌آباد در درگیری بین سربازان شاه با مردم برای بازپس‌گیری پادگان به درجه شهادت نایل آمد.
روحی ادامه داد: شهید احدزاده شب قبل از شهادتش، نمازی اقامه کرد و سپس غسل شهادت کرد و در صبح 22 بهمن از منزل خارج شد و هرگز بازنگشت.
مسئول جامعةالقرآن الکریم شعبه رسالت بانوان بزرگسال تصریح می‌کند: ناهید محمودی، همسر برادر شهید احدزاده و از حافظان کل و اساتید این شعبه جامعةالقرآن است که از خاطرات این شهید بزرگوار می‌گوید.
سرکر خانم محمودی، همسر برادر شهید احدزاده ضمن بیان خاطره‌ای از او، گفت: روزی او به منزل ما آمد و هنگامی که نوار کاستی را در داخل ضبط صوت قرار می‌داد از ما خواست تا پنجره‌ها را ببندیم و سپس ضبط را روشن کرد و سرود «خمینی، ای امام» پخش شد.
وی ادامه داد: در این هنگام از شهید احدزاده پرسیدم که خمینی کسیت؟ او پاسخ داد «امام خمینی می‌خواهد ما را از رژیم ستمگر شاهنشاهی نجات دهد که به زودی به ایران بازمی‌گردد».
محمودی بیان کرد: شب قبل از شهادت، وصیت‌نامه مختصری نوشته بود و سفارش کرد که در هنگام دفن سه مرتبه مرا روی زمین بگذارید، اما هرگز این عملی نشد، چون مردم پیکر او را به خاک سپردند و پس از یک هفته جست‌و‌جوی خانواده شهید، مزار او به وسیله عکس و شماره‌ای که روی سینه شهید زده بود، پیدا شد.
همسر برادر شهید احدزاده تصریح کرد: پدر این شهید بزرگوار در سال 83 دار فانی را وداع گفت و مادر او هم اکنون در قید حیات است. او یک برادر و سه خواهر دارد. همچنین مزار شهید رحیم احدزاده در قطعه 22 بهشت زهرا است.

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب