telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

برگزاری افتتاحیه دوره آزمایش حفظ تخصصی یک‌ساله در شعبه رسالت جامعةالقرآن

quran دوره آزمایش حفظ تخصصی یکساله بانوان در شعبه رسالت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) تهران از امروز، ۳۰ خردادماه آغاز شد.
افتتاحیه دوره آزمایشی حفظ تخصصی یکساله بانوان شعبه رسالت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) استان تهران، امروز، 30 خردادماه برگزار شد.

این مراسم از ساعت 9 صبح با تلاوت فاطمه قدیری، حافظ دوره یک ساله آغاز شد و سپس سرود مقدس جمهوری اسلامی پخش شد و در ادامه کلیپی از سخنرانی مقام معظم رهبری در ارتباط با مقام قرآن و اهتمام ویژه به حفظ قرآن پخش شد.

در ادامه این مراسم سرکار خانم محمودی از اساتید حفظ تخصصی و حافظان کل به سخنرانی پرداخت و گفت: حافظ قرآن اول درون خود را که ظرف قرآن است باید از تمامی رذایل پاک کند و تنها برای خداوند حفظ کند و اخلاص داشته باشد.
وی با اشاره به صحبت آیت‌الله قرهی که «اگر می‌خواهیم سرباز امام زمان(عج) باشید بعد از انجام واجبات و ترک محرمات به حفظ قران و لو آیه‌ای و خواندن دعای عهد دو مرتبه در روز توجه ویژه داشته باشید»، عنوان کرد: حافظ قرآن اگر محوریت حفظش خداوند نباشد، نفس وارد شده است و به جریان کربلا که به شهادت امام حسین(ع) منجر شد، ختم می‌شود.

جامعه القرآن


محمودی بیان کرد: نگاه ما باید به قرآن شفاجویانه باشد که سه مرحله دارد؛ جسمانی، عقلانی و رحمانی. جسمانی شامل رفع کسالت‌ها به سلامت‌ها، عقلانی شامل رفع جهالت به علم و رحمانی رفع رذائل به فضیلت است.
وی با تأکید بر اینکه «علیکم انفسکم»، ادامه داد: باید مراقب نفسهایمان باشیم یعنی خداوند را در قلبمان جست‌وجو کنیم و قلبی که خدا در آن است رذایل در آن راهی ندارد.
ایشان با اشاره به اینکه این امر در اثر تمرین محقق می‌شود، اظهار کرد: هنگامی تواضع و تقوا در فرد بالا رود و بیشتر شود، انسان شباهت به ربّ پیدا می‌کند و عالم ربانی می‌تواند مربی دیگران باشد.
در ادامه سرکار خانم روحی، مسئول جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) شعبه رسالت بانوان بزرگسال ضمن خوشامدگویی، توضیحاتی در خصوص این دوره آزمایشی و ورود به دوره اصلی و برپایی المپیاد‌های عروج در این دوره شرایط کلا‌س‌ها ارائه کرد.
سپس کلاس‌بندی قرآن آموزان برای  گروه های سنین 13 تا 30 سال صورت پذیرفت، شایان ذکر است  طی این دوره  آزمایشی 73 روزه چهار المپیاد عروج برگزار می گردد و افرادی که حد نصاب لازم کسب کرده باشند به دوره اصلی که اول مهرماه آغاز می‌شود راه پیدا می‌کنند.

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب