telegramwhite aparat igap soroush tartil hamrahquran

اولین دوره تربیت مربی حفظ کافی درسنامه حفظ احادیث منتخب

hefzekafi2جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام استان تهران برگزار می نماید .

اولین دوره تربیت مربی حفظ کافی درسنامه حفظ احادیث منتخب با اعطای گواهینامه

مدرس دوره: حجت‌الاسلام سید محمد مهدی طباطبایی

مدت دوره: یک روز - مهلت ثبت‌نام تا پایان شهریور ماه 1394 تمدید گردید

شرایط شرکت کنندگان (خواهران و برادران):

- تقید به شئونات اسلامی

- حافظ حداقل 10 جزء قرآن کریم

- تسلط بر زبان و ادبیات عرب و یا حداقل اتمام پایه سوم حوزه علمیه

- حداقل سن 22 سال و حداکثر 40 سال

- سابقه تدریس حداقل 2 سال در رشته حفظ و علوم قرآنی

- موفقیت در مصاحبه و آزمون ورودی

هزینه ثبت نام : 500 هزار ریال برای هر نفر

مهلت ثبت نام : 1394/5/1 لغایت 1394/6/31

تلفن : 77582757 - 77575575

پیامبر گرامی اسلام (ص ) دو ثقل گران بها را بعد از خود در میان امت اسلام به امانت گذاشتند؛ قرآن و عترت، بسیاری از مسلمانان علاوه بر انس با قرآن، علاقه مندند تا با احادیث اهل البیت ( علیهم السلام) نیز مأنوس باشند.
کتاب کافی معتبرترین ، کامل ترین، جامع ترین، با عظمت ترین، سودمند ترین و مهم ترین کتابی است که در جهان اسلام تألیف شده است.
عظمت کتاب شریف کافی به حدی است که با گذشت یازده قرن از تدوین و تألیف آن، هیچ، عالمی تاکنون نتوانسته کتابی مانند آن را به رشته تحریر درآورد. افزون بر آن، این کتاب همواره طی قرن ها مرجع و مستند متکلمان، فقیهان و دانشمندان بزرگ اسلامی بوده و در آینده نیز هیچ محقق و پژوهشگری از مراجعه به آن بی نیاز نخواهد بود؛ زیرا کافی، قدیمی ترین و موثق ترین کتابی است که به صورت جامع در همه موضوعات اعتقادی، فقهی، اخلاقی، تفسیری و تاریخی، روایات اهل بیت ( علیهم السلام) را جمع کرده است.
مؤلف کتاب گرانسنگ کافی، فقیه نامی شیعه، رئیس المحدثین ثقه الاسلام محمد بن یعقوب بن اسحاق رازی معروف به " کلینی" است. او از علمای دوران غیبت صغری و هم عصر با نواب اربعه امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) بوده است.
مرحوم کلینی مدت بیست سال از عمر با برکت خود را برای گردآوری و تألیف این کتاب ارزنده صرف کرد و آن را در سه بخش "اصول" ، " فروع" و " روضه" مرتب ساخت.
تاکنون شرح ها و حاشیه های فراوانی بر کتاب کافی نگاشته شده است. هم چنین به دلیل جایگاه ویژه این کتاب در میان مسلمانان، همه یا بخش هایی از ان به زبان های زنده دنیا ترجمه و چاپ شده است.
کتاب " حفظ کافی، درسنامه حفظ احادیث منتخب"، درسنامه ای است برای همه علاقه مندان که می خواهند طی برنامه ای منظم و با روشی جدید، احادیث منتخب کافی را به آسانی حفظ کنند و با تمرین و مباحثه مستمر و استفاده کاربردی از آن ها زمینه نشر و ترویج فرهنگ اهل بیت ( علیهم السلام) را در جامعه فراهم آورند. این کتاب، برای اولین بار این مسیر را به صورت مدون و برنامه ریزی شده ، هموار نموده و زمینه انس و حفظ احادیث منتخب اهل بیت (علیهم السلام) را فراهم آورده است.البته ضروری است که این کتاب توسط استاد و در کلاس تدریس شود، اما برای فرد یا افرادی که بخواهند بدون حضور در کلاس از آن استفاده کنند به نکاتی که مؤلف در مقدمه کتاب آورده مراجعه کنند.
این اثر نوشته حجه الاسلام سید محمد مهدی طباطبائی و حجه الاسلام سید محمد حسین طباطبائی است و انتشارات جامعه القرآن الکریم آن را به زیور طبع آراسته است..
برای تهیه این کتاب که به صورت مجموعه دوجلدی ارائه شده است، می توانید با شماره های 02537746882 – 77575575( دفتر مرکزی تهران)  تماس بگیرید.

poster tarbiatmorabi

کلام امیر

threesqrکمترین حقی که از خدای سبحان بر گردن شماست

این که از نعمت های او در راه نافرمانی اش یاری نباید خواست .

نور علی نور

عن الفضیل بن یسار عن ابی عبدالله (علیه السلام ) قال سمعته یقول : ان الذین یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظ له اجران
** از فضیل بن یسار نقل شده که گفت: شنیدم امام صادق (علیه السلام) می فرمود: همانا کسی که با قرآن همدم است و آن را با مشقت و کمی حافظه حفظ می کند دو اجر دارد**
ترجمه اصول کافی- ج 6  ص 407

aparat robottelegram igap tartil soroush

 کلیه حقوق سایت محفوظ است.
طراحی و پشتیبانی: باسط وب